Przebudowa ul. Przemysłowej w Łasku

Rozpoczęła się przebudowa ul. Przemysłowej w Łasku. Powstanie m.in. nowa nawierzchnia asfaltowa, chodnik i ścieżka rowerowa z kostki betonowej. Ponadto wykonane zostaną zjazdy, rurociągi do odprowadzenia wody burzowej, kanały ściekowe, wodociąg oraz oznakowanie pionowe. Wykonawcą jest firma WŁODAN Andrzej Włodarczyk Spółka Jawna z Porszewic, a wartość prac to 3.784. 219,87 zł.

Czytaj więcej: Przebudowa ul. Przemysłowej w Łasku

Ogród różany

W Łasku powstaje ogród różany. Znajduje się on pomiędzy ul. Podleśną a pływalnią. Zielony zakątek będzie pełnił funkcję ekologiczną i dydaktyczną. W ogrodzie zostaną umieszczone tabliczki edukacyjne. Łącznie planuje się posadzić 41 drzew, 4 925 sztuk krzewów (w tym 3 049 róż) oraz 1 554 sztuki bylin. Nie zabraknie oczywiście ławek oraz nowoczesnego oświetlenia.

Czytaj więcej: Ogród różany

Budowa drogi w Orchowie

Gmina Łask przystąpiła do realizacji kolejnej inwestycji drogowej w Orchowie. Poprzednie zadania były realizowane w latach 2014-2016. Tym razem prace obejmą odcinek 900 m (do przejazdu kolejowego). Powstanie nawierzchnia asfaltowa, pobocza i zjazdy z przepustami. Wykonawcą jest firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa, a wartość robót budowlanych to 947.500,16 zł.

Czytaj więcej: Budowa drogi w Orchowie

Budowa żłobka w Łasku

Godzenie pracy zawodowej kobiet z opieką nad dziećmi jest poważnym wyzwaniem nie tylko dla nich samych, ale także dla całych rodzin. W gminie Łask brakuje żłobka, który zapewniłby opiekę nad dziećmi do lat 3, co więcej podobna sytuacja jest w sąsiednich gminach. Powstanie takiej palcówki jest zatem koniecznością i zarazem odpowiedzią na pilne potrzeby mieszkańców. Nowy żłobek powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Przedszkola Publicznego nr 3 w Łasku. W trzech oddziałach znajdzie się miejsce dla 71 dzieci.

Czytaj więcej: Budowa żłobka w Łasku

Nowe latarnie w Woli Łaskiej

LED-y skutecznie wypierają tradycyjne lampy sodowe. Co stanowi ich siłę? Przede wszystkim energooszczędność. Jednak to nie wszystko, co mogą nam zaoferować. Emitują one białe światło, znacznie lepiej oddające rzeczywiste kolory wszystkiego, co znajduje się w ich zasięgu. Lampy sodowe dają żółto-pomarańczowe światło, które zakłamuje rzeczywiste barwy. W białym świetle latarń LED-owych śnieg jest biały, a liście na drzewach naturalnie zielone. Widać to bardzo dobrze na zdjęciach wykonywanych po zmroku. Takie oświetlenie jest ponadto mniej oślepiające i przede wszystkim dużo tańsze w eksploatacji.

Czytaj więcej: Nowe latarnie w Woli Łaskiej

Nasza fontanna

Dobrze wiemy, jak ważna jest zieleń miejska i jak bardzo podnosi ona komfort życia. Oazy spokoju pośród blokowisk są nie do przecenienia, dlatego cieszymy się, że Ogródek Jordanowski przeżywa swój mały renesans. Niedawno pojawiły się w nim nowe nasadzenia, alejki i oczywiście fontanna.  Wartość fontanny: 107.231,87 zł

Czytaj więcej: Nasza fontanna

Nowa droga w Kopyśći

Zakończono roboty budowlane związane z przebudową drogi w Kopyści. Na odcinku ok. 1,5 km położono nową nawierzchnię bitumiczną, powstały nowe zajazdy oraz chodnik z kostki brukowej betonowej. Ponadto wymieniono przepusty i wykonano pobocza z kruszywa łamanego.Wykonawcą prac była firma WŁODAN Andrzej Włodarczyk Spółka Jawna z Porszewic, a łączna wartość inwestycji to 2.119.242,40 zł.

Czytaj więcej: Nowa droga w Kopyśći